|
|
|
Program
|
|
|
|
PROGRAM DELAVNICE (20. 5. 2013)
|
|
Ponedeljek, 27. maj 2013 |
08:00 – 08:45 |
REGISTRACIJA UDELEŽENCEV |
|
08:45 – 09:00 |
ODPRTJE IN POZDRAVNI NAGOVOR
|
|
|
09:00 – 10:30 |
1. SEKCIJA
|
DIGITALNA AGENDA
Nikolaj Simič, Sikom
PRIMERI DOBRIH PRAKS GRADNJE ODPRTIH ŠIROKOPASOVNIH OMREŽIJ – PROJEKT ENGAGE
Andrej Kos, LTFE
OPEN NETWORKS
Marco Forzati, ACREO
|
|
|
ODMOR |
|
11:00 - 12:30
|
2. SEKCIJA
|
THE EVOLUTION OF FIBER NETWORKS IN FINLAND
Elina Koivisto, Network cooperative Kuuskaista
OPEN OPTICAL NETWORKS
Mathias Nass, FTTH Council
GET TO FAST, FASTER – COMBINING VECTORING AND FIBER TO DELIVER MORE BROADBAND, TO MORE SUBSCRIBERS
Stefaan Vanhastel, Alcatel-Lucent
|
|
12:30 – 13:30
|
KOSILO
|
|
13:30 – 15:00
|
3. SEKCIJA
|
OPTIMAL MODEL FOR DIGITAL AGENDA EUROPE BROADBAND TARGETS FULFILMENT IN RURAL AREAS OF SLOVENIA
Matjaž Pogačnik, Telekom Slovenije
OSNUTEK STRATEGIJE RAZVOJA ELEKTRONSKIH KOMUNIKACIJ V REPUBLIKI SLOVENIJI
Marjan Turk, Direktorat za informacijsko družbo
VLOGA REGULATORJA PRI RAZVOJU INFRASTRUKTURE
Tanja Muha, APEK
|
|
|
ODMOR
|
|
15:30 - 17:30
|
4. SEKCIJA
|
STANJE ŠIROKOPASOVNEGA DOSTOPA V SLOVENIJI IN DILEME NJEGOVE REGULACIJE
Damir Cibic, Ekonomska fakulteta
STANJE OPTIČNEGA OMREŽJA V EVROPI
Špela Kern, Iskratel
IZKUŠNJE GRADNJE ODPRTIH ŠIROKOPASOVNIH OMREŽIJ NA BELIH LISAH IN PRIHODNJI IZZIVI
Mojca Jarc, Direktorat za informacijsko družbo
TO FIBER OR NOT TO FIBER
Goran Živec, Vahta
|
|
18:00 – 20:00 |
SPREJEM IN SVEČANA VEČERJA |
|
|
|
Torek, 28. maj 2013 |
8:30 - 10:00 |
1. SEKCIJA
|
MOŽNOSTI ZAGOTAVLJANJA CILJEV DIGITALNE AGENDE
Katja Mohar Bastar, APEK
POUPORABA OBSTOJEČE INFRASTRUKTURE ZA DOSEGANJE CILJEV DIGITALNE AGENDE
Vesna Prodnik Pepevnik, Vafer
VLOGA VDSL V DOSTOPOVNIH OMREŽJIH NASLEDNJE GENERACIJE
Anton Umek, Fakulteta za elektrotehniko
|
|
|
ODMOR
|
|
10:30 - 12:00
|
2. SEKCIJA
|
BOOSTING VDSL2 BIT RATES WITH VECTORING – OBSTACLES OF VECTORING IMPLEMENTATION
Rok Čotić, Telekom Slovenije, d.d.
MULTIPLEKSIRANJE OPTIČNIH SIGNALOV V MESTNIH DOSTOPOVNIH OMREŽJIH
Klaus Samardžić, Smartcom
KABELSKA OMREŽJA
Vasja Krotko, Telemach |
|
12:00 – 13:00 |
KOSILO |
|
13:00 – 14:30 |
3. SEKCIJA
|
BREZŽIČNE ALTERNATIVE ZA PREMOSTITEV ŠIROKOPASOVNE VRZELI
Tomi Mlinar, Boštjan Batagelj, Fakulteta za elektrotehniko
LTE – PRVE IZKUŠNJE IN PRIČAKOVANJA
Iztok Saje, Telekom Slovenije, d.d.
BROADBAND SATELLITE ACCESS
Stefano Zara, Skylogic
|
|
|
ODMOR
|
|
15:00 - 16:30
|
4. SEKCIJA
|
KABELSKA OMREŽJA 21. STOLETJA
Darko Gradišnik, GVO
VEČ KOT SAMO INTERNET
Boštjan Tavčar, URSZR
TV-WEB ALI LAHKO HbbTV STANDARD PRIPOMORE K CILJEM DIGITALNE AGENDE
Miha Krišelj, Matevž Pogačnik, Rok Žurbi, Jože Guna, Klemen Pečni, Openlab |
16:30 - 17:00
|
SKLEP DELAVNICE
|
Zaključek delavnice in žrebanje anketnih listov
|
|
|
|
|
|
|